O masážích

PROČ  A  KDY  JE  MASÁŽ VHODNÁ

Masáž je osvědčená forma terapie vhodná pro ženy i muže různých věkových kategorií a některé masáže i pro děti. Pomocí speciálních hmatů na svaly a tkáně zmírňuje bolesti vzniklé v důsledku přetěžování organismu. Pomáhá prokrvování organismu, uvolňuje ztuhlé svalstvo, zlepšuje svalovou činnost, metabolismus, napomáhá detoxikaci těla. Pomůže Vám odstranit stres, napětí, nespavost, bolestihlavy, deprese. Pravidelné masáže mohou výrazně zlepšit Váš zdravotní a psychický stav. Masáž je také relaxace a odpočinek. Dobře provedená masáž harmonizuje organizmus jako celek.

 

Vhodnou masáž si můžete vybrat dle své potřeby, u jednotlivých druhů masáží jsou vypsané indikace, tzn. kdy je dobré masáž aplikovat. Masáže jsou vhodné nejen pro ty, kteří mají ztuhlé svaly a klouby, namožená záda, bolesti v oblasti zad a páteře, bolesti hlavy, psychické problémy, ale i pro všechny, kteří chtějí pouze relaxovat a odpočívat. Masáž břicha napomáhá také k podpoře peristaltiky střev – vhodná prevence proti zácpě.

Masáž hýždí  je též potřebná, neboť hýžďové svaly jsou neustále zatěžovány při chůzi, zvedání, i v sedě a uvolnění je víc než příjemné.

 

Hýčkejte se a dopřejte si masáže nebo darujte masáž svým blízkým formou dárkového poukazu jako nezapomenutelný zážitek. 

 

 

Je třeba navštěvovat masáže pravidelně?

Opakovat masáže je důležité z hlediska prevence. Při bolestech některých částí těla dojde při první masáži k částečnému uvolnění, avšak nedojde zcela k odstranění bolesti. Problém s bolestí se po nějaké době může znovu dostavit. Proto je dobré naplánovat sérii masáží a provádět je preventivně.

Indikace určují, kdy a při jakých obtížích je určitý druh masáže vhodný, u každé masáže najdete jejich přehled.

Kontraindikace ukazují, kdy je určitý druh masáže nevhodný nebo zcela zakázaný, a to z důvodu zdravotního. Kontraindikace může být úplná nebo částečná, kdy se nemasírují určité části těla.

Masáž má prospět, ne uškodit, proto si kontraindikace důkladně přečtěte a masáž případně odložte. Pokud přijdete na masáž, předpokládám, že znáte svůj zdravotní stav.

 

Úplný zákaz !

  • horečka

  • nádory

  • hnisavé nemoci

  • kožní vyrážky

  • tuberkulóza

  • srdeční onemocnění

  • záněty ledvin, dutiny břišní, žlučníku, žaludku a jiných orgánů

  • akutní kloubní záněty ( příznaky zánětů kloubů jsou zarudlá kůže, omezená pohyblivost kloubu, teplo, citlivost, zduřelost)

  •  

 

Masér pro sportovní a rekondiční masáže

DRUHY POSKYTOVANÝCH MASÁŽÍ

26.12.2012 13:07
  03.09.2012 10:53 Relaxační - klasická masáž   Masáže jsou považovány za jeden z vůbec nejstarších osvědčených léčebných prostředků užívaných již po tisíciletí k odstranění bolesti, nastolení dobré nálady a k zotavení svalstva. Masáž je velmi...

REKONDIČNÍ MASÁŽ

26.12.2012 13:44
  03.09.2012 10:52 Rekondiční masáž je nezbytnou součástí péče o tělo u jedinců s nedostatkem aktivního pohybu a u lidí s jednostranným typem přetížení. Rekondiční masáží docílíme uvolnění svalového napětí, odeznění pocitu únavy, zmírnění, nebo úplné odbourání bolesti...